Op de kerstmarkt in hartje Leiden zijn wij ook aanwezig en zijn we extra open. Op 13, 14, 19, 20 en 21 december is Bibliotheek Nieuwstraat tot wel 21:00 geopend ðŸŽ„ Fijne dagen alvast allemaal en we zien je graag bij onze kraam of in de bieb!

Hulp bij onze website & apps

Zoek je hulp bij het gebruik van onze website of één van onze apps? Vind hier je antwoord.


Overstap één account voor alle bibliotheekdiensten

Wat houdt de overstap naar één inlogsysteem in?

Registreren en inloggen bij de Bibliotheek is vanaf nu nóg gemakkelijker. Je hebt nog maar één inlogaccount nodig voor alle bibliotheekdiensten. Dat maakt inloggen niet alleen gemakkelijker, maar ook veiliger. 

Wat moet ik doen?

Het enige wat je hoeft te doen is opnieuw inloggen via www.bplusc.nl (Mijn Bibliotheek). Gebruik je pasnummer als gebruikersnaam en het wachtwoord dat je altijd gebruikt om in te loggen. Je kunt nu dus met jouw account inloggen voor álle bibliotheekdiensten.

Wachtwoord vergeten?

Jouw wachtwoord kan alleen door jou gewijzigd worden. Ben klik je op 'Mijn Bibliotheek' en daarna op 'Wachtwoord vergeten'. Jouw gebruikersnaam is waarschijnlijk jouw lenersnummer, mits je deze niet gewijzigd hebt. Weet je deze niet zeker, dan kan de klantenservice deze voor jou opzoeken, of je kan hem zelf opvragen via 'Gebruikersnaam vergeten'.

Je ontvangt daarna een mail vanuit de Koninklijke Bibliotheek (afzender: noreply@kb.nl) met daarin een link om een nieuw wachtwoord aan te maken. Ontvang je geen mail? Controleer dan je spam en/of ongewenste mailbox.

Gebruikersnaam vergeten?

Jouw gebruikersnaam is vanaf 7 juni 2024 jouw lenersnummer (gelijk aan het nummer op je bibliotheekpas). 

Als jij jouw gebruikersnaam vergeten bent kan je op 'Gebruikersnaam vergeten' klikken in het inlogscherm van 'Mijn Bibliotheek'. Ook de klantenservice kan op jouw verzoek je gebruikersnaam opzoeken.

Wanneer je ingelogd bent kan jij jouw gebruikersnaam en/of wachtwoord zelf wijzigen, via 'Wijzig mijn inloggegevens'.

Hoe wijzig ik mijn inloggegevens?

Wanneer je ingelogd bent in 'Mijn Bibliotheek' kan jij jouw gebruikersnaam en wachtwoord zelf wijzigen.

  1. Log in via 'Mijn Bibliotheek' op www.bplusc.nl, je vind dit helemaal bovenaan de website, iets rechts.
  2. Na inloggen vind je een menu aan de linkerzijde van de webpagina.
  3. Klik op de oranje gekleurde vetgedrukte tekst: 'Persoonlijke gegevens +'. 
  4. Klik op 'Wijzig mijn inloggegevens'.  Je wordt nu naar een nieuwe pagina geleid. Hier kan je jouw inloggegevens wijzigen. 
  5. Heb je de gegevens aangepast, dan zijn die wijzigingen gelijk actief bij alle bibliotheekdiensten*.

 *alle bibliotheekdiensten die hieronder vallen vindt je in de vraag hieronder. 

Waar kan ik nu allemaal inloggen met mijn account?

Met het Landelijke Inlogsysteem wat op 7 juni 2024 is ingevoerd kan jij met jouw account inloggen bij de volgende bibliotheekdiensten:  

  1. BplusC Leiden
  2. Online Bibliotheek
  3. WorldCat
  4. Theorie.nl
  5. Soofos
  6. Goodhabitz
  7. Yoleo
  8. Bereslim
  9. Junior Einstein
  10. Uittrekselbank

Ik ben geblokkeerd na een aantal (foutieve) inlogpogingen, wat nu?

Na 15 minuten kan je het opnieuw proberen. In de tussentijd kan de klantenservice jouw gebruikersnaam voor je opzoeken. Je kan ook zelf een nieuw wachtwoord en/of jouw gebruikersnaam opvragen via 'Mijn Bibliotheek'

Ik wil mijn gebruikersnaam wijzigen, maar ik krijg steeds een foutmelding

Jouw gebruikersnaam moet uniek zijn. Bestaat de gebruikersnaam al? Dan kan je deze niet gebruiken. Je kan een andere gebruikersnaam proberen of bijvoorbeeld een getal toevoegen. 

Ik ben gastlener bij BplusC

Ben je een gastlener bij ons? Dan kun je inloggen op 'Mijn Bibliotheek' zodra jouw thuisbibliotheek is overgestapt op het Landelijke inlogsysteem. Je krijgt bericht van jouw thuisbibliotheek wanneer zij zijn overgestapt.

Kom daarna langs in één van onze bibliotheken om 'Mijn Bibliotheek' van BplusC te activeren of neem contact op met de Klantenservice. Voor meer informatie over de status van de overgang neem contact op met jouw thuisbibliotheek.

Waar vind ik hulp als het niet lukt?

Als je er met bovenstaande uitleg niet uitkomt, kan je ook de toelichting van de Koninklijke Bibliotheek bekijken via www.bibliotheek.nl/hulp-bij-inloggen.

Uiteraard kan je ook contact opnemen met BplusC via klantenservice@bplusc.nl of bel ons op werkdagen tussen 10.00 uur en 17.00 uur op 0900 - 23 23 000. We helpen je graag.


Zoeken op de website

Zoeken en bladeren in de collectie

Zoeken in onze collectie doe je hier!

Zoeken en bladeren in onze agenda

Bekijk hier onze complete agenda met dagelijkse activiteiten, voorleesmomenten en evenementen!


Mijn Bibliotheek

Hoe log ik in?

Rechtsboven op onze website vind je een knop 'Mijn Bibliotheek' of helemaal onderaan onze website onder 'Mijn BplusC'. 

Waar kan ik zien wat ik heb geleend?

Links in het menu vind je 'Uitleningen en verlengen'. Klik hierop en vind alle actuele materialen die op je pas staan. 

Waar kan ik mijn persoonlijke gegevens wijzigen?

Links in het menu vind je 'Persoonlijke gegevens'. Hier zie je alle gegevens die bij ons bekend zijn. Wil je iets wijzigen? Klik op 'wijzig gegevens'. Gegevens die niet te wijzigen zijn kun je aan ons mailen via klantenservice@bplusc.nl


BplusC-app

Waarom doet de app het niet meer?

Sinds een aantal maanden werkte onze app niet voldoende. Functionaliteiten waren onbereikbaar en het gebruik werd sterk beïnvloed. De ontwikkelaar van onze app heeft het probleem tot op heden niet kunnen oplossen. Daarom hebben we besloten de app niet meer te ondersteunen. 

De app is niet meer te downloaden of te gebruiken. Voor het beheren van je reserveringen, boetes of leeslijst kun je gebruik maken van Mijn Bibliotheek op onze website. Deze functie biedt alles wat je van onze app kent. Lukt het niet om gebruik te maken van Mijn Bibliotheek? Bekijk dan hierboven de veelgestelde vragen. Lukt het hierna nog steeds niet? Neem dan contact met ons op. De contactgegevens vind je onderaan deze pagina. 

We begrijpen dat dit nieuws onverwacht en abrupt komt. Onze excuses voor het ongemak. 

Wat gebeurt er met mijn verlanglijstje?

Jouw digitale verlanglijstje in de BplusC-app is niet meer te bereiken. Een alternatieve en vergelijkbare functie is te vinden in Mijn Bibliotheek. Hier maak je gemakkelijk leeslijsten. 

Wil je je oude verlanglijstje terugvinden en overzetten? Dat kan tijdelijk met de Iguana app. Klik hier voor meer informatie.



Geen antwoord op je vraag gevonden?

Neem contact met ons op